Nazywam się Łukasz Paluch i jestem lekarzem. Bycie lekarzem to nie tylko mój zawód, ale również moja pasja, hobby, całe życie. Możliwość leczenia od zawsze było moim marzeniem. Od najmłodszych lat pragnąłem nim zostać i wszystkie moje wysiłki koncentrowałem na tym celu.
Moje marzenia stały się faktem i udało mi się dostać na Warszawski Uniwersytet Medyczny zainteresowania ukierunkowały się jeszcze bardziej. Zacząłem pasjonować się chorobami naczyń w tym flebologią. Od pierwszego roku studiów intensywnie szkoliłem się w tym kierunku. Podczas studiów na WUM starałem się zgłębiać tajniki chorób naczyń na zagranicznych uczelniach.
Po otrzymaniu indywidualnego toku studiów, ze względu na dokonania naukowe, stało się to możliwe. Udało mi się rozpocząć równoległe studia na Universidad de Granada w Hiszpanii, gdzie szkoliłem się u wybitnego profesora Salvio Serrano Ortega.
Po roku wróciłem do Polski, aby po dwóch latach znowu wyjechać. Byłem już na takim etapie studiów, że możliwe było kształcenie umiejętności praktycznych. Rozpocząłem równoległe studia na Uniwersytecie w Lizbonie, gdzie w Klinice Chirurgii i Chirurgii Plastycznej zdobywałem wiedzę z nowych możliwości operowania naczyń krwionośnych.
Po powrocie zdałem Państwowy egzamin lekarski i odbyłem staż. Będąc już lekarzem starałem się znaleźć miejsce, w którym mógłbym szlifować moje umiejętności i zdobywać nowe.
Udało mi się odbyć szkolenie i pracować na Universität Greifswald ( Niemcy) u wielkiego autorytetu świata flebologicznego – Profesora Michaela Jünger. Po powrocie uzyskałem certyfikacje Polskiego Towarzystwa Flebologicznego i stałem się pełnoprawnym flebologiem.
Rozpocząłem pracę w jednym z większych ośrodków flebologicznych w Polsce oraz rozpocząłem szkolenie w szpitalu Uniwersyteckim CMKP, u Profesora Jerzego Waleckiego, gdzie mogłem zdobywać wiedzę z operacji i diagnostyki naczyń. W tym samym czasie obroniłem pracę doktorską z dziedziny flebologii. Po obronie doktoratu, z wyróżnieniem, umożliwiono mi szkolenie w jednym z największych ośrodków flebologicznych na świecie w Venu Klinika u profesora Uldis Mauriņš.
Od zakończenia studiów odbyłem jeszcze dziesiątki innych mniejszych szkoleń. Regularnie uczestniczę aktywnie w najważniejszych światowych zjazdach flebologicznych. Jestem członkiem wielu towarzystw naukowych w tym PTF, PLTR, ESSR.
Obecnie sam prowadzę szkolenia i wykłady. Jestem wykładowcą na dwóch uczelniach medycznych (CMKP i UŁ), dzięki czemu mam szanse szkolić obecnych i przyszłych lekarzy. Regularnie publikuję swoje nowe odkrycia w światowych czasopismach naukowych.
Pragnę, aby ta strona umożliwiła poznanie flebologii szerszemu gronu odbiorców. Chciałbym, aby w sposób zrozumiały i zwięzły przekazywała zagadnienia flebologiczne.